top of page
Salon
 
AUDIOFIL
Warszawa

ul.Boya Żeleńskiego 6,
tel. 607192855
 

 

 

 

Miło nam powitać na polskiej stronie Zingali.

W tym miejscu dowiedzą się Państwo dlaczego warto poznać bliżej te fascynujące kolumny.

 

 

 

Zingali Client Evo 3.15 HFP-Golden-Analo

Zingali Client Evo 3.15

Golden Analog 2020 - Nagroda Roku !

Nareszcie z kolei głośniki. Mógłbym o nich rozwodzić się długo – o wyjątkowości techniki Omniray, czy wspaniałej obróbce drewna. Także o tym, że włoska fabryka z Aprilia koło Rzymu to jeden z europejskich producentów wiodących, szeroko znany w świecie, na wszystkich kontynentach.

 

Lecz zamiast tego napiszą, że był u mnie bardzo młody adept, materiał dopiero na wirtuoza. Posłuchał chwilę tych Zingali i powiedział ściszonym głosem: „Ależ to gra przepięknie!” Podzielam tę opinię, grać potrafią dźwiękiem natchnionym.

https://hifiphilosophy.com/nagrody-hifi-philosophy-golden-analog-za-rok-2019/

 

 

 

 

 

 

 

72-1024x576.jpg

Zingali Client  3.15 Evo

JEDNE Z NAJLEPSZYCH KOLUMN Hi-End
hifiphilisophy.com

 

 

"Wstawienie takich głośników do równego im klasą toru pozwala wreszcie doznać, jak muzyka może być piękna"

 

 

"Daje w pełni trójwymiarowe, o autentycznej postaci źródła dźwięku i podobnie trójwymiarową scenę. Wraz z tą trójwymiarowością nienagannie trójwymiarowe wysokie tony – nie tylko piękniejsze, ale też mniej męczące od jakkolwiek spłaszczonych. 

 

Najwyższej klasy autentyzm ludzkich głosów zrozumiały sam przez się. I do tego potężny, także trójwymiarowy bas. Idealne wyważenie dociążenia i masy. Dzięki czemu brzmienia jednocześnie nośne i ważkie. Dzięki nośności bardzo długie, a jednocześnie szybko narastające.”

"

Ogólne wrażenie gładkości przepływu, ale w głębszej warstwie skomplikowane i aż nawet pieniste, strzępiące się powierzchnie dźwięków. (A więc tym bardziej autentyzm.)

"

 

https://hifiphilosophy.com/recenzja-zingali-client-3-15-evo

 

 

 

Zingali Twenty 1.2 Evo

Nagroda Golden Ear  2014 od hifiphilisophy.com

 

 

"Grało to aż tak dobrze, tak realistycznie i z tak rozbudzonymi emocjami, że po trzech godzinach byłem kompletnie wykończony… ”

"Znakomite włoskie kolumny, oferujące pełny high-end za znośne jeszcze pieniądze, ale przede wszystkim wyposażone w wyjątkowe głośniki tubowe Omniray, czyniące dźwięk bardziej trójwymiarowym i plastycznym niż u odpowiedników konkurencji, nawet tych znacznie droższych. Do tego wspaniała stolarka i najwyższej klasy pokrycia lakiernicze ze znakomicie wyposażonej fabryki Zingali. Włoska robota w mistrzowskim wydaniu.
A Italia i muzyka to skojarzenie oczywiste.
"

 

http://hifiphilosophy.com/recenzja-zingali-twenty-1-2-evo/

 

Zingali HomeMonitor 2.6

Nagroda Kolumn Roku 2014 magazynu
HiFi i Muzyka

 

http://www.hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/2486-zingali-home-monitor-2-6.html


 
 
 
  • Facebook App Icon

 

Od lutego 2015 firma Zingali wprowadziła nowe warianty wykończenia i nowy cennik kolumn.

 

Wraz z drobnymi zmianami konstrukcyjnymi rozgraniczono opcje wykończenia na trzy grupy: Satin, Laquer, Solid Wood

Satin to satynowa biel lub czerń, najprostszy wariant. Laquer to ekskluzywa opcja, jednego z 200 odcieni palety RAL (lakierów samochodowych). Nowy, najdroższy wariant to lite drewno tulipanowca amerykańskiego, którego można wybrać w kilku opcjach bejcowania: natural, cherry, light cherry, walnut. Do tego lakierowanie na błysk lub mat.

Zingali Client Nano - SKRADZIONE
Na wystawie AudioShow 2014 skradziono te przepiękne, maleńkie kolumny. Ktokolwiek ma jakieś informacje na ten temat prosimy o kontakt z nami na gfmod@gfmod.pl

 

Link do ich recenzji:

http://hifiphilosophy.com/recenzja-zingali-client-nano/

 

 

 

Zingali - relacja z wizyty w fabryce - HiFi i Muzyka

 

 

http://www.hi-fi.com.pl/prezentacje-lista/2424-w%C5%82oskie-jak-ferrari.html

Zingali Home Monitor 2.8 Ferrari
Recenzja HiFi Choice Polska

 

 

 

Zingali na okładce HiFi i Muzyka

 

W marcowym numerze obszerny, 8 stronnicowy artykuł na temat Zingali. A w kwetniowym numerze recenzja Zingali Home Monitor 2.6 Plus

Zingali Twenty 1.2 Evo

 

Doczekały się wnikliwej recenzji, na która zasługują te wyjątkowe kolumny. http://hifiphilosophy.com/recenzja-zingali-twenty-1-2-evo/

"Grało to aż tak dobrze, tak realistycznie i z tak rozbudzonymi emocjami, że po trzech godzinach byłem kompletnie wykończony i czułem się prawie jak po meczu Polska-Anglia na Wembley(...)

 

Każdy utwór był jak emocjonalny cios wagi ciężkiej."

 

Zingali Twenty 1.12 Evo -

Do posłuchania w Krakowie - Chillout Studio, ul. Kapelanka 13A

Zingali Twenty 1.2 Evo w Krakowie

 

 

Reportaże z fabryki Zingali

Zobaczmy jak powstają jedne z najlepszych kolumn głośnikowych na świecie.

 

Audio Lifestyle, HiFiPhilosophy, Sound Rebels:
 

soundrebels.com/artykuly/reportaze/item/245-zingali-factory-tour

http://audiolifestyle.blogspot.com/2014/01/sztukmistrz-zingali.html

http://hifiphilosophy.com/relacja-z-wyprawy-do-siedziby-zingali/

 

 

Audio Video - nr 2/2014

HiFiChoice edycja polska - nr 2/2014

AudioShow 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zingali
OPINIE Branży:

 

"system, w brzmieniu którego mógłbym zakochać się bez pamięci,

 

lecz tego (przynajmniej na razie) nie zrobię, gdyż był nienaturalnie piękny, zbyt muzykalny. Był niczym wyborny Bourbon, który pieści kubki smakowe bogactwem aromatów i niuansów, by w przypadku przedawkowania, dnia następnego bezlitośnie miażdżyć nasz czerep parowym imadłem.

Chodzi mi o system zaprezentowany przez GFmod Audio Research, w którym pierwsze skrzypce grały tubowe kolumny Zingali Twenty Evo. Brzmienie było ciemne niczym wrzosowy miód a jednocześnie czyste jak woda w z alpejskiego lodowca, bas był mięsisty a jednocześnie konturowy, jednak to wszystko miało w sobie jakiś niepokojący magnetyzm nakłaniający do pozostania w pokoju 602 na jeszcze kilka, kilkanaście minut, do końca wystawy. I w dodatku ta przestrzeń, przepiękne budowanie sceny również na wysokość.

 

Idealne brzmienie, dla osób szukających wytchnienia i pięknego zwieńczenia swoich audiofilskich poszukiwań."

 

http://soundrebels.com/artykuly/reportaze/item/194-audio-show-2013-cz-3

 

 

 

"Subtelność, zdecydowanie i urzekająca aparycja!

 

Włoskie kolumny Zingali Twenty Evo zostały zaprezentowane m.in. w towarzystwie elektroniki  Bursona, Dayensa, Entreqa i M2Tech i był to świetny sposób, by roztoczyć pełnię ich możliwości.

 

Wielka kultura, pewność siebie i ogłada w każdej sytuacji - nieczęsto trafiają się głośniki, które chciałoby się mieć obok siebie przez kilkanaście następnych lat mając pewność, że nigdy nie skłamią, nie zdradzą i nie zranią.."

http://audiolifestyle.blogspot.com/2013/11/audio-show-2013-najlepsze-systemy.html

 

 

"Zwyczajem tubowych głośników dźwięk był przestrzenny i sferycznie porozciągany, a w ślad za tym niezwykle głęboka była scena, sięgająca daleko do przodu i wchłaniająca w siebie słuchacza, a jednocześnie idąca bardzo daleko do tyłu, tworząc rozbudowany, wielowarstwowy i holograficzny obraz.

 

Towarzyszyły temu wszystkie atrybuty najwyższej klasy brzmienia – wspaniałe instrumenty dęte, bogactwo akustyczne fortepianu, potężna skala dynamiczna muzyki orkiestrowej i wielopiętrowa muzyka chóralna.

 

Zabójcza zaiste mieszanka realizmu i piękna."

Piotr Ryka

http://hifiphilosophy.com/?p=9144&page=2

 

 

 

 

 

 

 

Unikalne właściwości tub
Co oprócz wysokiej skuteczności przyciąga entuzjastów hornów?
Na głośnik tubowy można spojrzeć jako na transformator dopasowujący impedancję między membraną, a powietrzem. Kiedy membrana drga wytwarza się przed nią fala ciśnienia akustycznego. To jest muzyka, którą słyszymy. Precyzyjne przeniesienie ruchu membrany na ruch powietrza, wcale nie jest taką prostą sprawą ze względu na znaczne różnice w gęstości między tymi dwoma drgającymi ośrodkami. Można to opisać jako niedopasowanie impedancyjne. Jak doskonale wiadomo, dźwięk znacznie lepiej rozchodzi się w gęstych ośrodkach. W głośnikach to membrana jest tym znacznie gęstszym materiałem (wysoka impedancja), a powietrze tym o niskiej gęstości. Tuba zachowuje się jak transformator dopasowujący między ciałem stałym - membraną, a gazem, działając jako pośrednie medium i wstępny akcelerator zwiększający ciśnienie, a tym samym gęstość powietrza w pobliżu membrany. Przez to głośnik osiąga większą sprawność przenoszenia mocy z membrany na powietrze.

 

Mniejsze straty to znacznie szybsza odpowiedź impulsowa co przekłada się na dynamikę, szczegółowość, mniejsze zniekształcenia, szybsze transjenty. Znacznie lepiej też przenoszą bardzo ciche i bardzo głośne dźwięki z czym ma problemy wiele konwencjonalnych głośników.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czym kolumny Zingali różnią się od innych kolumn tubowych?
Klasyczne tuby mają wiele przewag nad konwencjonalnymi przetwornikami akustycznymi, ale mają też kilka wad, które objawiają się nieco "megafonowymi" podbarwieniami, które są niestrawne dla sporej części miłośników muzyki i mimo wszystko wybierają inne konstrukcje.

 

W 1995r. po latach badań i eksperymentów Giuseppe Zingali pokazał rewolucyjną koncepcję głośnika tubowego nazwaną "Omniray". Budowa drivera, odpowiedni kształt i materiały użyte, powodują najdokładniejsze odwzorowanie pasma z najniższymi zniekształceniami, przesunięciami czasowymi i co najważniejsze eliminują całkowicie efekt "megafonu" w dźwięku kolumn Zingali. W rezultacie otrzymujemy niemal idealną reprodukcję. Technologia Omniray chroniona jest do dziś międzynarodowymi patentami.

 

Zingali Loudspeakers nie poszli z duchem czasu i nie przenieśli produkcji tam gdzie jest taniej godząc się z kompromisami. Jest to dziś rzadkie, nonkonformistyczne podejście, ale taki jest właśnie założyciel i nadal jedyny właściciel tej firmy - Giuseppe Zingali.

 

Szczególne uznanie jego kolumny zdobyły na rynku japońskim. Choćby wspomnieć COTY Award "Audio Component of the year" dwa razy z rzędu w 96 i 97 roku, oraz nagrodę prestiżowego japońskiego magazynu STEREO SOUND "Speaker of the year 2008" dla kolumn Zingali Twenty 1.12. Seria wprowadzona na 20lecie firmy. Teraz doczekała się usprawnionej wersji Twenty 1.12 EVO.

 

Zingali kultywuje najlepsze tradycje włoskiej stolarki. Dzięki bezkompromisowej jakości, w 2002 roku firma przeniosła produkcję do wielkiej, liczącej 12 000 m kwadratowych, fabryki pod Rzymem.

 

Kolumny Zingali stoją w domu Francisa Forda Coppoli, Stinga. Nagłaśniają pokazy nowych modeli Ferrari , ale też można je znaleźć w wielu studiach nagrań na całym świecie.

 

 

Zingali na wystawie AudioShow 2013 - GFmod Audio Research
bottom of page